Jude Law far igen
21. marts 2015 11:00

Skuespilleren Jude Law er mandag blevet far for femte gang. Foto: Colourbox/free
Den populære skuespiller Jude Law er blevet far for femte gang. Hans eks-kæreste har mandag født en datter.
Den britiske Hollywood-skuespiller Jude Law er blevet far for femte gang.
Det skriver MailOnline.
Det er hans tidligere kæreste, den 23-årige Catherine Harding også kendt som Cat Cavelli, der mandag fødte deres fælles datter.
– Jeg kan bekræfte, at Jude Law og Catherine Hardings datter er ankommet. De er begge glade og ønsker fortsat, at både deres og barnets privatliv vil blive respekteret, siger Jude Laws repræsentant i en udtalelse.
42-årige Jude Law og Cathrine Harding havde en kort romance i Tjekkiet i sommer, mens Jude Law arbejdede på en film.
Den ombejlede skuespiller har i forvejen tre børn med sin ekskone Sadie Frost. 18-årige Rafferty, Rudy på 12 år og Iris på 13 år. Derudover har han en 4-årig datter Sophia sammen med modellen Samantha Burke.
Jude Law er blandt andet kendt for sine roller i film som “The Holiday”, hvor han spiller overfor Cameron Diaz, Dr. John Watson i “Sherlock Holmes 2: Skyggespillet” og som ung forfatter i den Oscar-vindende film “The Grand Budapest Hotel”.
Newspaq
Del din kommentar