Caroline Fleming viser stolt resultatet

Tv-baronessen er glad efter at have været under kniven

Offentliggjort

Caroline Fleming bliver snart aktuel i en ny realityserie på Viaplay, og tv-baronessen havde da også et kamerahold i hælene, da hun mødte op som gæst til modeshowet hos Søren Le Schmidt sammen med kæresten, plastikkirurgen Frederik Kølle, i Cirkusbygningen.

Fem operationer

- Frederik har i dag lavet fem operationer, og nu er vi så her, sagde den 49-årige indehaver af en skønhedsklinik til Kendte.dk.

Caroline Fleming stråler efter ansigtsløft

Stolt af

For nylig var hun selv under kniven for at få en øjenlågsoperation.

- Se, fortsatte hun, og tog hænderne op til ansigtet for at vise resultatet, som hun tydeligvis var stolt af.

Lukket adelig verden

Sidste år udgav Caroline Fleming bogen 'Caroline – min historie', der er en førstehåndsberetning fra en lukket adelig verden, hvor man fødes til særlige forventninger og ikke mindst forpligtelser.

Falder bagover

Hun holdt blandt andre foredrag over emnet på sidste efterårs bogmesse i Bella Center. 

- Hver dag falder jeg lidt bagover af, hvor bredt min bog har bevæget sig ud blandt læserne, og hvor meget godt den har gjort. Den har givet anledning til at åbne op for ting, der ofte er tabu, fortalte hun.

Godt grundlag

- Efter mange års god terapi har det givet mig et godt grundlag for at skrive bogen. Så det har været rigtigt godt, sagde Caroline Fleming og spadserede af sted til sin plads ved catwalken.

Caroline Fleming og kæresten Frederik Kølle
Powered by Labrador CMS