Annonce
Joan Divine og Michael Olesen: Sådan går det efter skilsmissen
Eks-parrets søn er ikke mærket af det, siger hun
Annonce
Det er nu et år siden, at Joan Divine og 'Vild med Dans'-stjernen Michael Olesen gik fra hinanden.
Men de deler stadig forældrerollen til sønnen Felix, som er tre og et halvt år gammel.
Det skriver Billed-Bladet.
Annonce
Kampen for at blive forældre
![Joan Divine er kommet videre.](https://image.kendte.dk/1948653.webp?imageId=1948653&x=0.00&y=3.84&cropw=100.00&croph=85.50&width=960&height=548&format=jpg)
- Det går så godt. Vi er gode forældre sammen, forsikrede Joan Divine, der deltog i en snigpremiere på en ny DR-dokumentar med Morten Kjeldgaard og Frederik Haun. Den handler om kampen for at blive forældre.
Støttede op
Joan Divine har selv kæmpet i mange år for at få et barn, så hun støttede gerne op om venneparrets projekt.
Ikke påvirket af bruddet
Joan Divine forsikrede, at samarbejdet omkring Felix fungerer godt, og at han ikke er påvirket af forældrenes brud.
![Danseren Michael Olesen og Joan Divine taler godt sammen trods skilsmissen tidligere i år.](https://image.kendte.dk/435145.webp?imageId=435145&x=0.00&y=1.61&cropw=100.00&croph=86.05&width=960&height=548&format=jpg)